Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-11-14 11:20:45

Jakie powinno być zastosowane leczenie

Chciałabym się dowiedzieć jakie powinno być leczenie w moim przypadku. Mam 51 lat. W listopadzie 2014 roku zdiagnozowano u mnie raka piersi - naciekający bez specjalnego typu G2, Er -, Pgr -, Her2 -, Ki67 95. Guz prawie 5cm.
Przeszłam chemię przedoperacyjną. Miało być 12 Taxoli i 4 AC i dopiero operacja, ale dostałam 7 taxoli i 8 AC, ponieważ po taxolach guz się nie zmniejszał i zrezygnowano z nich. Przeszłam mastektomię radykalną lewej piersi.
Po operacji wynik mikroskopowy: Guz o największym wymiarze 4,8 cm i utkaniu nisko zróżnicowanego raka naciekającego piersi bez specjalnego typu. Nowotwór ulega wieloogniskowej martwicy. Komórkowość guza po terapii 70%. Znikomy komponent CDIS (5%). Widoczne liczne zatory nowotworowe w świetle naczyń. Marginesy chirurgiczne: Od strony powięzi 0,6 cm, od strony obojczyka 0,6 cm. Guz nie nacieka skóry. W 11 z 11 zbadanych węzłach chłonnych, w tym węźle szczytu pachy, przerzuty raka średnicy do 1,5 cm z przekraczaniem torebek węzłowych. Ponadto w skórze dwa znamiona barwnikowe.
Teraz moje pytanie, czy w takim przypadku powinnam dostać chemie? W międzyczasie zapis na radioterapię, ma być 20 naświetlań. Ale miesiąc po operacji kontrola blizny i wyszła wznowa w bliźnie. Nie wiem czy to tak szybko może być, czy nie zostało wszystko wycięte. Robiłam rtg klatki piersiowej, wszystko ok, usg jamy brzusznej ok, wcześniej tomografia głowy ok, scyntygrafia kości też ok. Jest ta wznowa w bliźnie. Pani Doktor jakie powinno być leczenie? Przeszłam naświetlań 20 i dodano jeszcze 6 na samą wznowę. Moja pani doktor chce mnie leczyć Cisplatyną. Czy nie ma już innego schematu? Czy jest szansa na wyleczenie, czy po prostu zostaje leczenie paliatywne?

 

Odpowiedź:

 

Nowotwór został rozpoznany w dość zaawansowanym stadium i stąd wczesny nawrót. Nie rozumiem Pani wątpliwości co do planu leczenia cisPt. Uważam, że to dobry plan, podobnie jak cały dotychczasowy sposób postępowania.


poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...