Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-11-25 16:00:00

Od 1 grudnia br. Radomskie Centrum Onkologii rozpoczyna przyjęcia Pacjentów.

Zarząd Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej Sp. z o. o. informuje, że począwszy od dnia 
1 grudnia 2015 r. Radomskie Centrum Onkologii rozpoczyna przyjęcia pacjentów 
z chorobami nowotworowymi. 

Centrum zawarło umowę z Mazowieckim Oddziałem Wojewódzkim Narodowego Funduszu Zdrowia na udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju „Leczenie szpitalne - Chemioterapia” w zakresie: chemioterapia w warunkach ambulatoryjnych 
z zakresem skojarzonym.
Oznacza to, że chorzy z Radomia i okolic mogą leczyć się w wymienionym zakresie nieodpłatnie, w ramach świadczeń gwarantowanych przez NFZ.

Zakres świadczeń refundowanych obejmuje okresową ocenę skuteczności chemioterapii, ambulatoryjne porady lekarskie związane z chemioterapią oraz procedury podania leku zawierającego substancję czynną możliwą do stosowania w warunkach ambulatoryjnych
To dla nas wyjątkowy dzień, cieszymy się, że już teraz możemy zaoferować pacjentom część świadczeń onkologicznych za darmo - mówi Marek Jutkiewicz - Prezes Zarządu COZR. Jednocześnie bardzo dziękujemy Dyrekcji MOW NFZ za zrozumienie potrzeb chorych z Radomia i okolic i przyznanie nam kontraktu na ww. świadczenia onkologiczne.

Są to kolejne działania Funduszu mające na celu poprawienie dostępności do leczenia onkologicznego w ww. regionie. Wierzymy, że niebawem będziemy mogli zaproponować pacjentom pełny pakiet świadczeń, począwszy od diagnostyki aż po kompleksowe leczenie onkologiczne.
Szczegółowe informacje dotyczące zapisów na wizyty w Radomskim Centrum Onkologii można uzyskać w Rejestracji RCO, pod nr telefonu: (48) 377 90 20 lub osobiście w siedzibie Centrum przy ul. Uniwersyteckiej 6 w Radomiu.  

 Potrzeby chorych Radomia i okolic w zakresie onkologii są ogromne. Liczba nowych zachorowań odnotowanych przez Krajowy Rejestr Nowotworów (KRN) w promieniu 75 km od Radomskiego Centrum Onkologii wynosi 4,8 tys. rocznie. 

W Centrum leczone będą m.in.: nowotwory piersi (BCU), nowotwory przewodu pokarmowego, nowotwory głowy i szyi, nowotwory układu moczowego i prostaty, nowotwory narządów rodnych kobiecych, nowotwory płuc oraz nowotwory mózgu.

Pierwszy etap inwestycji został już ukończony. Obecnie placówka dysponuje bazą 38 łóżek, posiada dwie sale operacyjne i nowoczesną bazę diagnostyczną w postaci: PET/CT (TK 64 rzędowy), USG, RTG, mammografii, aparatu do biopsji stereotaktycznej piersi, jak również endoskopii przewodu pokarmowego i dróg oddechowych. 

W dalszym ciągu prowadzone są intensywne prace nad rozbudową centrum.  Docelowo 
w Radomskim Centrum Onkologii będą funkcjonować trzy przyspieszacze liniowe oraz dwa aparaty do brachyterapii. Powstanie oddział chemioterapii, zakład medycyny nuklearnej, diagnostyka laboratoryjna wraz z histopatologią. 

Na bazie tych oddziałów utworzony zostanie Breast Cancer Unit, rozbudowana zostanie diagnostyka obrazowa, utworzone będzie szerokie zaplecze usługowe (m.in.: apteka, sterylizatornia). Powstanie również hostel,  który będzie pełnił funkcję centrum noclegowego dla chorych i ich rodzin. 

Centrum Onkologii Ziemi Radomskiej zostało połączone z Centrum Gamma Knife 
w Warszawie dzięki czemu Pacjenci z Radomia i okolic zyskują unikatową w skali kraju, kompleksową placówkę onkologiczną, w której, poza leczeniem nowotworów metodą chirurgii onkologicznej, radioterapii i chemioterapii, dostępne będzie również leczenie przy użyciu Leksell Gamma Knife”.

Prof. Tadeusz Pieńkowski - rozmowa w studiu lokalnym Radia Rekord :

http://www.cozadzien.pl/wiadomosci/radom/30409.html

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Forum

 • myszka (offline)

   

  Avatar

  • Redakcja strony
  • Wspiera Amazonki.net

  2016-06-20 13:49:44
   

  http://www.rynekzdrowia.pl/Serwis-Onkologia/Radomskie-Centrum-Onkologii-z-kontraktem-z-NFZ-z-zakresu-radioterapii,162943,1013.html

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-05-20 09:53:19

  Graviola

  Mam pytanie odnośnie suplementu diety Graviola. Czy można i warto stosować (w jakiej formie najlepiej)? Czy nie wchodzi w...
 • Avatar

  2022-04-22 09:55:22

  Tamoxifen a kozieradka

  Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...
 • Avatar

  2022-04-10 11:48:00

  Aromek a Proursan

  Jestem w czasie hormonalnego leczenia uzupełniającego raka piersi. Mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leku...