Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-11-30 10:15:44

Skutki uboczne hormonoterapii

Jestem po operacji oszczędzającej i usunięciu wszystkich węzłów pachowych. Operacja była przeprowadzona w styczniu 2014 r. Przeszłam całe leczenie: chemioterapia, radioterapia, brachyterapia. W październiku 2014 r. rozpoczęłam radioterapię, równolegle z radioterapią rozpoczęłam przyjmować EGISTROZOL 1 mg. Po tym leku czułam się bardzo źle, miałam sztywnienie stawów, które bardzo się nasilało, wzrost cholesterolu, silne bóle głowy, bardzo bolały mnie wszystkie kości, i wiele innych uporczywych dolegliwości, które utrudniały mi funkcjonowanie. Lekarz onkolog zadecydował o odstawieniu leku 14.09.2015. Zrobił miesięczną przerwę w podawaniu leku. Od 14.10.2015 włączył ETRUZIL 2,5 mg. Zaczęły boleć mnie kości, bardzo bolą mnie stopy i bardzo niepokoją mnie wylewy żylaków, to znaczy tam gdzie były zewnętrzne żylaki robi się coś takiego jakbym miała siniaki. Najpierw jest to czerwony rozlany wylew, po kilku dniach robi się bolący siniak. Czy to jest normalne? Rozmawiałam z lekarzem pierwszego kontaktu, upewniał mnie, że jest to normalne. Onkolog mówi, że nie ma obaw, że wszystko minie. Co mam robić, do jakiego specjalisty mam się udać?

 

Odpowiedź:

 

Opis zmian naczyniowych moim zdaniem jest niepokojący. Wymaga najpewniej badania wskaźników krzepnięcia krwi, oznaczenia funkcji wątroby i może także konsultacji u chirurga naczyniowego. Bóle stawowe i podwyższony poziom cholesterolu można wiązać zarówno z egistrozolem, jak i etruzilem, ale pozostałe objawy wymagają dalszej diagnostyki.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również