Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2015-12-09 09:09:57

Owrzodzenie piersi

U mojej siostry (33 lata) w ubiegłym roku zdiagnozowano raka piersi z przerzutami do kości. Przeszła do tego czasu chemioterapię i radioterapię. Prowadząca ją Pani doktor nie podjęła decyzji o amputacji piersi, ponieważ guz został późno wykryty i miał ok. 7 cm. Wtedy mówiono na nią "pacjentka nieoperacyjna".
Około miesiąc temu, przy wizycie w szpitalu, na którą stawia się raz w miesiącu w celu podania kwasu, zwróciła się z pewnym problemem. Chora pierś stała się bardzo owrzodzona i żadne maści ani leki nie pomagały, każda zmiana opatrunku to kolejne łzy i ból, gdyż wszystko odrywało się razem ze strupami i gazikami. Lekarka prowadząca załatwiła jej konsultację z samym profesorem, który po obejrzeniu piersi stwierdził, że podejmie się plastyki tej piersi z przeszczepem skóry z brzucha. Kiedy moja siostra trafiła już na oddział, następnego dnia miała mieć wykonywany ten zabieg. Nazajutrz przyszedł inny lekarz i oznajmił jej, że pierś będzie usunięta.
Czy to oznacza, że guz musiał się zmniejszyć? Czy dobrą decyzję podjęli lekarze ?
Dlaczego w takim razie nie miała tej operacji wcześniej?
Bardzo się boimy, że nie zapoznali się do końca z jej dokumentacją medyczną, że są przerzuty, a słyszałam, że przerzuty wykluczają odjęcie piersi.

 

Odpowiedź:

 

Operacja będzie zabiegiem "toaletowym", a nie leczącym trwale z choroby nowotworowej. Termin wykonywania takiej operacji ustalany jest zawsze indywidualnie i nie wplywa na cały tok leczenia.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...