Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2016-01-10 10:42:34

Miesiączka podczas hormonoterapii

Pani Doktor, od 16 listopada biorę tamoksyfen. Rak luminalny A, tylko hormonoterapia. Moje pytanie dotyczy krwawień. Po miesiącu od pierwszej tabletki dostałam miesiączkę, która była mniej skąpa niż zawsze. Teraz jest 17 dzień cyklu i znowu zaczęłam krwawic. Nie wiem czy to normalny objaw na początku leczenia. Nie dostałam blokady jajników, ponieważ mam 38 lat. Też wiem, że niektóre kobiety miesiączkują stosując T, ale czy tak częste krwawienia to normalny objaw, czy powinnam udać się do lekarza onkologa?

 

Odpowiedź:

 

Należy udać się do ginekologa i wykonać USG macicy.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2022-11-06 08:50:50

    Interpretacja USG piersi

    Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
  • Avatar

    2022-11-05 10:59:10

    Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

    Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
  • Avatar

    2022-11-05 10:55:28

    Interpretacja przypadku

    Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...