Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2016-01-25 20:10:59

Interpretacja przypadku

Mam 50 lat. W sierpniu 2013 r. zachorowałam na raka piersi lewej T1cN0M0, po BCT i SLN. HT w trakcie. Rak hormonozależny, HER (-), G3, Ki67 - 50%.
Od października 2015 r. zgłaszałam bóle kręgosłupa w odcinku piersiowym promieniujące na lewą łopatkę. Dostałam skierowanie na scyntygrafię kości - oto jej wynik: Badanie wykonano 12.10.2015 r. Po dożylnej iniekcji MDP-Tc99m. W badaniu uwidoczniono ognisko wzmożonego gromadzenia radiofaraceutyku osteotropowego w obrębie kręgosłupa na wys. Th3/4 po stronie lewej. Pozostały kościec nie wykazuje istotnej patologii gromadzenia. Obraz scyntygraficzny budzi podejrzenie proc. meta ad ossium.
Dnia 05.01.2016 r. został wykonany RM, którego wynik brzmi następująco: 88.938 RM odcinka piersiowego kręgosłupa bez kontrastu i z kontrastem. Badanie MR kręgosłupa piersiowego wykonane w sekw. TSE i TIRM, w obrazach T1 i T2 zależnych oraz po podaniu środka cieniującego: Badanie wykazuje obecność patologicznej masy powodującej guzowate rozdęcie wyrostka poprzecznego lewego VTh3, o obniżonym sygnale w T1, podwyższonym w T2 i TIRM, która ulega wzmocnieniu kontrastowemu. Obraz przemawia za meta. Zmiana przechodzi na lewą nasadę łuku VTh3 i podstawy wyrostków stawowych górnego i dolnego lewego. Na wysokości zmiany nieco zwężona jest górna część otworu m-k Th3/4. Widoczne jest naciekanie przylegającego tylnego odcinka żebra 3.
Po wizycie u onkologa dostałam od razu pierwszy wlew Zomikosu (następne co 4 tygodnie) oraz zmianę tabletek z Tamoksifenu na Glandex 25mg Exemestanum 1x1.
Proszę powiedzieć jakie są moje rokowania? Czy leczenie zostało dobrane właściwie? Powiem jeszcze tylko, że jutro mam konsultację u ortopedy czy będzie możliwa operacja, a jeżeli nie to mam już skierowanie na radioterapię.

 

Odpowiedź:

 

Domyślam się, że nie ma innych objawów choroby. Przerzuty do kości leczy się hormonalnie i dodatkowo np. kwasem zoledronowym. Ostatnie dane wskazują, że równie skuteczne jest podawanie go co 12 tygodni jak co 4. Zmiany w układzie kostnym na ogół leczy się długo i długo kości mogą być jedynym siedliskiem nowotworu.

 

Kontynuacja pytania:

 

Mam małopłytkowość i obecnie biorę sterydy, aby przygotować się do operacji ortopedycznej, do której zostałam zakwalifikowana w celu usunięcia przerzutu.
Moje pytania:
1) czy przy tych lekach mogę brać Lafactine 75mg ?
2) czy mogę brać Tritticco 75 mg ?
3) czy mogę pić 100% sok z gravioli na podniesienie odporności, oraz tak jak piszą na wspomożenie likwidowania komórek nowotworowych.
4) czy mogę brać Selen - oczywiście preparat z apteki (po badaniach genetycznych wyszedł mi niedobór selenu)
Jestem wykryciem przerzutu załamana i za wszelką cenę chcę wspomóc mój organizm w walce z nowotworem, lecz wiem, że nie wszystko można brać bezkarnie.

 

Odpowiedź:

 

Nie mam zdania na temat soku z gravioli, pozostałe leki należy przyjmować.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...