Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2016-01-30 10:46:45

Zabiegi dozwolone po leczeniu raka piersi

Jestem Amazonką ponad 7 lat (miałam 2 operacje łącznie z mastektomią i usunięciem węzłów chłonnych, chemioterapię i leczenie hormonalne Atrozolem). Dokucza mi ból lewej ręki, ale obrzęku limfatycznego nie mam. Obecnie jestem w sanatorium w Ustce ze skierowania NFZ, na wniosek lekarza rodzinnego ze wskazaniem schorzeń reumatologicznych - ból stawów kończyn dolnych, krzyża i kręgów szyjnych. Lekarz zlecił mi następujące zabiegi: okłady borowinowe, kąpiel kwasowęglową, lampę Solux, masaż wirowy nóg, gimnastykę indywidualną i masaż suchy kręgów szyjnych.
Czy mogę brać 3 pierwsze zabiegi? Na onkologii w Białymstoku zabraniano. Gdy powiedziałam o tym lekarzowi, kazał pakować się do domu, bo dla pacjentów onkologicznych nie ma miejsca, on sam wie, co wolno.

 

Odpowiedź:

 

Podstawowe pytanie z mojej strony, to na jakie okolice zalecone są okłady i sollux. Kąpiel kwasowęglowa jest zabiegiem o wysokiej temperaturze i wpływa na cały organizm. Osobiście odradzałbym korzystania z tego zabiegu. Jeśli chodzi o okłady i sollux, to zależy na jaką okolicę. Jeśli jest to obszar w okolicy ręki, bądź kwadrantu ciała, gdzie był wykonany zabieg, to również bym odradzał ten zabieg. Jeżeli wcześniej wspomniane zabiegi są zlecone na kończyny dolne, to nie widzę większych przeciwwskazań, zwłaszcza, że nie ma Pani obrzęku kończyny.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2020-03-23 16:06:35

  Odwołanie operacji z powodu pandemii

  Pierwszą mammografię miałam pod koniec listopada. Wyszły mikrozwapnienia. Dostałam skierowanie na biopsję gruboigłową pod...
 • Avatar

  2020-03-23 16:00:53

  Praca zawodowa podczas hormonoterapii a pandemia

  Przeszłam nowotwór piersi G3 w 2013 roku, w 2014 w lutym mastektomia radykalna z usunięciem węzłów. Węzły z...
 • Avatar

  2020-03-18 14:24:22

  Interpretacja przypadku

  Pani Doktor, mam 34 lata, USG piersi wykazało zmianę piersi prawej 18 mm BIRADS 3, w piersi lewej torbiele. Biopsja...