Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2016-04-15 09:46:26

Interpretacja wyniku USG piersi

Niedawno miałam robione USG piersi. Niestety Pani Doktor niewiele mi powiedziała o wyniku jaki otrzymałam, powiedziała tylko "zrobić toxoplazmozę" i wizyta za miesiąc. A ja bardzo się niepokoję, czy mogę prosić o interpretację mojego wyniku, który brzmi następująco: Piersi o utkaniu mieszanym dysplastycznym. Zabrodawkowo poszerzone przewody mlekowe. Zmian ogniskowych litych nie uwidoczniono. W dole pachowym węzeł chłonny o zatartej strukturze (PCI), w dołach pachowych odczynowe węzły chłonne z zachowaną wnęką do 18 mm BIRDADS 0. W razie niepokojących objawów - ponowna wcześniejsza kontrola w Poradni.
Zrobiłam badanie na toxoplazmozę - wynik jest ujemny, a ja bardzo źle się czuję, pocę się, jestem osłabiona i ciągle zmęczona. Bolą mnie piersi, nabrzmiewają tak, że nawet noszenie stanika jest uciążliwe.
Proszę o pomoc bo bardzo się martwię, a na wizytę muszę niestety czekać bo terminy są niestety długie.

 

Odpowiedź:

 

Wynik USG zawsze powinien być interpretowany przez lekarza kierującego. Prawdopodobnie konieczne jest wykonanie biopsji węzła chłonnego wskazanego w USG, jako ten o zatartej strukturze, żeby wykluczyć chorobę układu chłonnego.
Co do bolesności piersi, najpewniej wynika ona z wahań poziomów hormonów. W czasie, gdy robią się bardziej obrzmiałe (najczęściej w drugiej połowie cyklu miesiączkowego) warto przyjmować 3 x 2 tabl. rutinoskorbinu.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również