Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2016-04-19 10:33:58

Jakie badania należy wykonywać

Jestem 49 letnią kobieta po operacji oszczędzającej piersi. Wynik: rak potrójnie ujemny z wysokim KI67 w 90%, G3. Zakończyłam już leczenie: chemia 4 xAC i 4 x takotere oraz 22 naświetlania (w tym 5 w miejsce guza). Nie stwierdzono przerzutów, 5 więzów chłonnych wolnych od komórek nowotworowych.
Pytania:
1. Ostatnio bolało mnie biodro, ból promieniował od biodra do kostki w nodze. Lekarz stwierdził, że to rwa kulszowa, dostałam leki i przeszło. Zastanawiam się czy to nie jest przerzut do kości. Jakie badania bym musiała zrobić (scyntygrafię miałam w lipcu 2015 roku - zwyrodnienia w kręgosłupie)?.
2. Pani onkolog powiedziała mi, że szkoda że mam torbiele na wątrobie (w lipcu miałam 2, a w styczniu 2016 roku już 4). Jakie badania wykonać i czy można je w moim przypadku usunąć?
3. Czy przy tak wysokim Ki 67 przerzuty na pewno wystąpią?

 

Odpowiedź:

 

1. Zmiany zwyrodnieniowe w kręgosłupie mogą być przyczyną rwy kulszowej. Poprawa po leczeniu objawowym wskazuje raczej, że nie są to przerzuty.
2. Torbiele w wątrobie nie są szkodliwe, ale wymagają obserwacji. O wskazaniach do operacji powinien zdecydować specjalista od chirurgii wątroby.
3. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również