Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2016-04-24 11:15:00

Amazonki w Łebie.

 Kętrzyńskie Towarzystwo AMAZONKI zorganizowało grupowy wyjazd na turnus rehabilitacyjny do Łeby w okresie od 29 marca do 09 kwietnia 2016r. Był to tak upragniony wyjazd rehabilitacyjno – kulturalno –integracyjny. W tym okresie podreperowałyśmy trochę zdrowie na specjalistycznych zabiegach przeznaczonych dla naszego typu schorzeń.

Amazonki w Łebie.

Amazonki w Łebie.

 Pod fachowym okiem Pani Dorotki i Ani każda z nas otrzymywała tak nam potrzebne masaże, ćwiczenia specjalistyczne, okłady borowinowe i inne, których brakuje nam na co dzień.
Do południa specjalistyczna i fachowa rehabilitacja a po obiedzie każda we własnym zakresie lub w grupie szła na spacer i zwiedzanie Łeby z poszukiwaniem najkrótszej drogi prowadzącej do morza. Morskie plaże i fale były niestety dość daleko od naszego ośrodka i nie każda z nas mogła tam dotrzeć. Zapobiegliwe koleżanki i na to znalazły sposób wynajmując samochód z kierowcą, który zawiózł nad samo morze te najmniej sprawne. Dziękujemy im za to serdecznie.
O rozrywkę dla naszej grupy również zadbano i każdego wieczora odbywała się jakaś atrakcja pod fachowym okiem Pana Mirka: były to wieczorki taneczne, karaoke czy wieczory filmowe. Zorganizowano także wycieczkę po Łebie bardzo ciekawym tramwajem, wyjazd na ruchome wydmy i zwiedzanie fokarium. W fokarium ogromne wrażenie wywarł na nas pokaz karmienia fok wraz z ich zabawami pod okiem trenerów. Dużo strachu i śmiechu wzbudził pokaz filmu w technice 5D, gdzie atakowały nas rekiny i inne potwory morskie a na koniec jeszcze zażyłyśmy „prysznica” z pękniętej szyby rozbitej przez ogromnego rekina.
Wyżywienie również na wysokim poziomie, bufet typu szwedzkiego to zdradliwa metoda, ponieważ zauważyłyśmy, że pomimo intensywnej terapii, licznych spacerów czy też zajęć na basenie ubrania niektórych koleżanek „pospierały się”.
Wyjazd ten wzmocnił nasze siły, zintegrował grupę. Taka terapia połączona z intensywną rehabilitacją oraz wspólna integracja to ogromny zastrzyk siły i chęci do wyjścia z codziennego marazmu., chęci do dalszego działania. 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Danuta Łozowska

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...