Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2016-05-17 09:54:49

Rekonstrukcja piersi metodą BRAVA

1 grudnia 2015 roku poddana zostałam obustronnej mastektomii (wiadomo z jakiego powodu). Rak w obu piersiach. Mam 46 lat, pięć lat temu przeszłam raka jelita grubego z wyłonieniem stomii. Była chemioterapia, po której zespolono jelito. Było wszystko ok. aż do 2 listopada gdzie po mammografii wyszło co wyszło. Nie był to przerzut z jelita tylko zupełnie nowa sprawa. Jestem obecnie w trakcie leczenia hormonalnego. Chciałam się dowiedzieć jak w moim przypadku wyglądałaby rekonstrukcja i czy jest ona u mnie możliwa metodą Systemu BRAVA. Przeprowadzono u mnie badania genetyczne BRCA1 i BRCA2 - mutacji nie stwierdzono, badania zostały poszerzone czekam za wynikami. Pomimo tych chorób w dalszym ciągu pracuję zawodowo.

 

Odpowiedź:

 

Rekonstrukcja piersi autogennym tłuszczem z wykorzystaniem systemu BRAVA to połączenie przeszczepu tkanki tłuszczowej pacjentki np. z brzucha lub ud w miejsce odtwarzanej piersi z czasowym noszeniem zewnętrznego ekspandera BRAVA przed i po zabiegu. Panie, które myślą o rekonstrukcji piersi wspomnianą metodą powinny tę możliwość omówić z lekarzem chirurgiem plastykiem i onkologiem.
Podczas konsultacji specjalista na podstawie wyników Pani badań oraz stanu skóry na klatce piersiowej dokona oceny czy może się Pani poddać zabiegowi i w jakim czasie od momentu zakończenia leczenia może go przeprowadzić.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również