Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2016-06-14 12:08:51

Zaburzenia w jelitach podczas radioterapii

Pani doktor, jestem po mastektomii z powodu hormonozależnego guza piersi. Przeszłam chemioterapię, obecnie jestem na radioterapii, którą powinnam zakończyć pod koniec czerwca. Przyjmuję tamoxyfen i zoladex. Po zakończonej radioterapii mam mieć podawaną herceptynę.
Mam problemy, niestety podejrzewam zaburzoną florę jelit. Czy po radioterapii można wprowadzić spożywanie kefiru z grzybka tybetańskiego, który bardzo dobrze odbudowuje pracę jelit? Czy wolno mi czasem spożywać grejfruta?

 

Odpowiedź:

 

Skoro są problemy z florą jelitową, to nie czekając na zakończenie RT doradzam przyjmowanie probiotyku (takiego, jaki przyjmuje się w czasie
antybiotykoterapii).

Nie mam zdania na temat grzybka tybetańskiego i nie mam wiedzy na temat łączenia tamoksyfenu z tym grzybkiem. Na pewno nie powinno się popijać tabletki tamoksyfenu sokiem z grejpfruta.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również