Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2016-07-13 07:42:26

Pramolan a Atrozol

Jestem w trakcie leczenia hormonalnego - 9 m-cy Tamoxifen zamieniony na Atrozol, który zażywam od 3 m-cy. Ponieważ nie mogę sobie poradzić z moją psychiką lekarz prowadzący - onkolog przepisał mi lek Pramolan, który zaczęłam zażywać od paru dni i który świetnie na mnie działa. Z czystej ciekawości wpisałam tu na forum w wyszukiwarkę wyraz "Pramolan" i znalazłam parę odpowiedzi naszych ekspertów, w których znalazł się wyraz "Pramolan". I trochę jestem zdezorientowana. Pani dr n. med. Maria Górnaś nie zaleca Pramolanu tylko wenflaksynę jako lepsze rozwiązanie w połączeniu z tamoksifenem (nie podając konkretnej nazwy leku tylko ogólnie "wenflaksyna" ), natomiast p.dr n. med. Robert Wiraszka w każdej swojej odpowiedzi dot. łagodzenia skutków zażywania tamoxifenu (menopauzy) zaleca Pramolan nazywając go lekiem "ziołowym" na receptę i stawia go na równi z Bellergotem. Bellergot owszem, jest lekiem ziołowym, natomiast z tego co ja wyczytałam Pramolan to syntetyk. No ale nie o to chodzi czy to ziołowy lek czy nie ziołowy tylko jak to jest w ogóle z Pramolanem i Tamoxifenem? Czy przy Atrozolu mogę wspomagać się Pramolanem? Wenflaksyna jak poczytałam ma różne skutki uboczne, a przede wszystkim podwyższa cholesterol a ja mam go już i tak wysoki, mam również nadciśnienie.

 

Odpowiedź:

 

Pramolan jest w organizmie metabolizowany przez ten sam izoenzym CYP2D6 co tamoksyfen, stąd kolizja przy stosowaniu tych dwóch leków. Taka interakcja nie zachodzi w przypadku leczenia anastrozolem.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-01-12 15:26:13

  Interpretacja przypadku

  Jestem po mastektomii prawej piersi w 2020 r. bez biopsji węzła wartowniczego (węzły chłonne bez zmian, wynik po operacji:...
 • Avatar

  2022-01-12 15:22:42

  Interpretacja wyniku USG piersi

  Dzisiaj byłam na USG piersi. Niestety, ale nie uzyskałam żadnej wskazówki od lekarza, co zrobić dalej i chciałabym...
 • Avatar

  2022-01-10 12:07:29

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Invasive breast carcinoma-invasine lobular carcinoma G2. Odczyny immunohistochemiczne w komórkach raka: E-kadheryna...