Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2016-07-23 10:21:26

Neuropatia po chemioterapii

Chciałabym się dowiedzieć, czy neuropatia jako objaw uboczny chemioterapii może się nasilić po pół roku od skończenia chemii, czy raczej po takim czasie to objaw innej choroby. Trzy miesiące temu skończyłam radioterapię i czułam się dobrze. Obecnie mam osłabienie mięśni i czucia, czuję odrętwienie, mam problem z poruszaniem się i wstawaniem, mam słabe ręce, nie mogę prowadzić samochodu, bo mam problem z obsługą pedałów sprzęgła i gazu. Choruję również na zapalenie wielomięśniowe, ale badania wykluczyły zaostrzenie się tej choroby, więc przyczyna nagłego osłabienia jest jakaś inna.
 

 

Odpowiedź:

 

Jeśli przyjmowała Pani paklitaksel, to objawy mogą z tego wynikać. Proszę porozmawiać o tym z neurologiem i lekarzem prowadzącym.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2022-11-06 08:50:50

    Interpretacja USG piersi

    Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
  • Avatar

    2022-11-05 10:59:10

    Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

    Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
  • Avatar

    2022-11-05 10:55:28

    Interpretacja przypadku

    Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...