Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2016-09-21 08:24:47

Interpretacja wyniku histopatologicznego

Proszę o interpretację mojego wyniku pooperacyjnego - operacja oszczędzająca raka przewodowego G2 piersi lewej.
Ognisko naciekającego raka piersi typu NST o wysokim stopniu zróżnicowania (grade 1) i statusie receptorowym: ER (+++) w 100% komórek guza, PR (+++/++) w 95% komórek guza, HER2 (+) odczyn klinicznie ujemny, Ki67 (+) w około 10% komórek guza oddalone od najbliższego, bocznego marginesu zabiegu o 1 cm. W sąsiedztwie guza przewody z utkaniem raka śródprzewodowego DCIS typu litego o niskiej atypii jądrowej, bez martwicy nie dochodzące do płaszczyzn zabiegu. W znalezionych trzech węzłach wartowniczych wyłącznie zmiany odczynowe (0/3). Zmiana oceniona makroskopowo jako czwarty węzeł chłonny jest ogniskiem tkanki gruczołowej ogona Spence'a bez nowotworu.
Operacja w dniu 30-08-2016 r., dzisiaj otrzymałam wynik. Jestem w trakcie oczekiwania na radioterapię i hormonoterapię. Oczekuję na telefon ze szpitala, prawdopodobnie za 14 dni wizyta u radiologa i rozpoczęcie radioterapii i hormonoterapii. Czy czas oczekiwania jest właściwy?
Bardzo proszę o interpretację opisu histopatologicznego ponieważ bardzo się denerwuję.

 

Odpowiedź:

 

W opisie nie ma informacji o wielkości guza pierwotnego, ale w świetle pozostałych danych nie ma to znaczenia. Rak hormonozależny bez niekorzystnych czynników rokowniczych. Plan i czas leczenia dobry.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również