Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2016-09-28 09:43:37

Powrót miesiączki po zakończeniu hormonoterapii

Pani doktor czy w trakcie brania nolvadexu może się zatrzymać okres? Po pół roku od zakończenia zoladexu wrócił mi okres i był w miarę regularny tylko skąpy, a teraz od 3 miesięcy nie mam, nolvadex powinnam brać jeszcze przez 9 miesięcy. Czy po skończonej hormonoterapii okres mi wróci, czy już nie?
Mam 40 lat, zachorowałam w wieku 36 lat, leczenie to operacja oszczędzająca, radioterapia, zoladex i nolvadex, herceptyna przez rok.

 

Odpowiedź:

 

Tego nigdy nie wiemy. Najważniejsze, żeby upewnić się, czy nie jest Pani w ciąży. Jeśli nie, to rozważałabym kontynuowanie leczenia tamoksyfenem do 10 lat.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2022-11-06 08:50:50

    Interpretacja USG piersi

    Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
  • Avatar

    2022-11-05 10:59:10

    Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

    Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
  • Avatar

    2022-11-05 10:55:28

    Interpretacja przypadku

    Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...