Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2016-10-06 10:01:04

Jakie powinno być zastosowane leczenie

9,5 roku po operacji piersi Er +, Pr +, T2N1 M0, Her ujemny. Po mastektomii i 6 kursów FAC, Zoladex, Tamoxifen przez lat 6.
Dwa lata temu wykryte przerzuty do kości (liczne rozsiane drobne ogniska).
Najpierw Aromek i radioterapia na większe zmiany, potem badanie kliniczne przez pół roku tasilisib/placebo + fulvestrant.
3 miesiące temu progresja głównie w żebrach.
Ok. 2 miesiące stosowana navelbine w tabletkach 50 mg co drugi dzień.
Markery systematycznie spadają, natomiast dalsza progresja do prawej łopatki i złamane 2 prawe żebra, choć te złamania moim zdaniem były dużo wcześniej, bo bolały mnie bardzo a teraz nie bolą. Dodatkowo powiększone węzły szyjno- nadobojczykowe, nie powiększają się i nie przekraczają 1 cm. Lekarz zaproponował zmianę Navelbiny na Xelodę w tabletkach lub Paclitaksel w co tygodniowych wlewach.
Moje pytanie: ku czemu mam się skłaniać bardziej, ku Paclitaxelowi czy Xelodzie? A może zupełnie co innego? Słyszałam opinie, że można zastosować ponownie Tamoxifen.
Jakie są najbardziej optymalne możliwości leczenia mojego przypadku?

 

Odpowiedź:

 

Skoro progresja na fulwestrancie, to mała szansa, że tamoksyfen zadziała. O ile wiem, Xelodę można podać po wykorzystaniu taksolu. Cotygodniowe wlewy są dość dobrze tolerowane i skuteczne. Może warto spróbować, o ile to nie kłopot, żeby co tydzień przyjeżdżać.


poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...