Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2016-10-23 07:44:44

Przyczyna wymiotów

Moja mama jest po trzeciej czerwonej chemii. Nowotwór piersi z przerzutami do płuc i kości. Po chemii strasznie się męczy mimo leków przeciwwymiotnych (Atossa), cały czas ją rwie i wymiotuje ale samą śliną...
Czy takie długie rwanie nawet jeśli już jest 2 tyg. po chemii jest od takiego właśnie leczenia?
Mamie dano leki na wyciszenie bo ona strasznie emocjonalnie do tego podchodzi, ale na samą myśl przyjmowania leków lub jedzenia ma odruch wymiotny....co robić?

 

Odpowiedź:

 

Wymioty, które Pani opisuje nie mają związku z chemioterapią. Zanim przyjmie się jednak, że to "tylko" tło emocjonalne trzeba wykluczyć inną przyczynę wymiotów. Może pojawiły się zmiany w wątrobie albo ośrodkowym układzie nerwowym?
Jeśli będzie następny kurs cht AC, to może powinna Pani dostać Emend, albo chociaż 8 mg Deksametazonu?
Proszę o tym porozmawiać z lekarzem prowadzącym.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2022-04-22 09:55:22

    Tamoxifen a kozieradka

    Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...
  • Avatar

    2022-04-10 11:48:00

    Aromek a Proursan

    Jestem w czasie hormonalnego leczenia uzupełniającego raka piersi. Mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leku...
  • Avatar

    2022-03-30 17:31:07

    Zabiegi po leczeniu raka piersi

    Jestem rok po operacji oszczędzającej i usunięciu 3 węzłów chłonnych. Po leczeniu neoadiuwantowym stwierdzona...