Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2017-01-30 11:15:51

Obrzęk pod pachą

Jestem po radykalnej mastektomii piersi prawej i martwi mnie solidny nadmiar skóry, w którym zaraz po zabiegu gromadziła się chłonka. Była usuwana. Ostatni raz miało to miejsce 6 tygodni temu. Obecnie czuję rozpierający ból pod pachą utrudniający poruszanie ręką. Miałam wykonane usg blizny i dołów pachowych, które wykazało zbiornik z gęstym płynem. Pielęgniarka i lekarz, który mnie operował nakłuwali "bułę", ale nie udało się spuścić żadnego płynu. Lekarz polecił pokazać się za dwa tygodnie, ale zaczęła mnie boleć również ręka po stronie operowanej.
Panie doktorze, czy mogę czekać tak długo, boję się obrzęku reki. Co może być powodem obrzęku pod pachą. Dodam, że jestem po dwóch sesjach rehabilitacji blizny i reki. Przed masażami wszystko wydawało się przebiegać prawidłowo i nie uskarżałam się na nic. Czy mogła zaszkodzić rehabilitacja?

 

Odpowiedź:

 

Rehabilitacja sama w sobie nie mogła zaszkodzić, jedynie pobudziła ew. większą produkcję chłonki. Nadal należy masować kończynę górną. Prawdopodobnie chłonka mogła wejść głębiej w tkanki i dlatego jest problem z jej nakłuciem.
Ryzyko powstania obrzęku ręki jest niewielkie.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również