Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2017-02-11 10:24:39

Interpretacja wyniku RTG klatki piersiowej

Proszę o radę dot. mojego badania RTG, w którym napisano: mierne zmiany włókniste w miąższu płuc. Podejrzanych zmian nie uwidoczniono, poza tym obraz rtg w granicach normy.
Jestem pięć lat po leczeniu z powodu raka piersi lewej G2 T2N1M0. Guz wielkości 2 cm z przerzutami do węzłów chłonnych 4/10 HER (-) ER (++) ,PR (+++). Leczenie to operacja - kwadratomia ,6 cykli chemioterapii FAC i radioterapia 30 lamp na obszar piersi lewej ze ścianą klatki piersiowej df 2 Gy /guz do dawki całkowitej 50 Gy guz, loża po usuniętym guzie piersi lewej boost-elektrony 15 MeV df 2 Gy/ guz - dawka całkowita 10 Gy/ guz i układ chłonny nadobojcza i pachy strony lewej df 2 Gy guz do dawki 50 Gy /guz, frontami X 6 MV i 10 lat hormonoterapii.
Bardzo proszę o radę czy z tymi zmianami włóknistymi powinnam iść do lekarza i rozpocząć leczenie czy raczej tylko wystarczy robić badania co 2 lata i sprawdzać, tak jak powiedział lekarz wydający wynik.

 

Odpowiedź:

 

Byłoby dobrze porównać obecny obraz rtg z poprzednimi. Nie wskazano lokalizacji zmian włóknistych, więc nie wiadomo czy może to być skutek radioterapii, czy np. przebytego zapalenia. Decyzję o dalszym postępowaniu podejmie lekarz prowadzący po przeanalizowaniu wszystkich badań. W opisie rtg nie ma mowy o przerzutach.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również