Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2017-03-25 09:12:45

Odroczenie podania chemioterapeutyku

Choruję na nowotwór piersi. Jestem po operacji oszczędzającej i obecnie po pierwszym wlewie AC (Adriamycyna, dawka 99 mg i Cyklofosfamid, dawka 990 mg) trzy tygodnie temu. Mam zaplanowane 4 takie cykle. Dziś miał odbyć się drugi cykl, niestety morfologia krwi nie była dobra i mam odroczony wlew. Niestety nie znam dokładnych wyników, lekarz poinformował mnie tylko, że mam słabe białe krwinki. Nie przepisał nic na poprawienie sytuacji. Mam zgłosić się na wyniki badań krwi za 7 dni. Lekarz nie poinformował mnie czy odbędzie się wówczas kolejny wlew chemii. Martwię się czy bez wsparcia wyniki same się poprawią. Czy mogę temu zaradzić?
 

 

Odpowiedź:

 

Wydłużenie przerwy między kolejnymi wlewami to jeden ze sposobów radzenia sobie z powolnym odbudowywaniem układu białokrwinkowego. Na pewno po siedmiu dniach będzie miała Pani kontrolne badanie krwi.
Możliwe, że po drugim wlewie lekarz zdecyduje o podaniu leku stymulującego szpik. Na razie należy unikać ryzyka infekcji (nie dopuszczać do siebie osób chorych, unikać dużych skupisk ludzi).

 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również