Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2017-04-19 10:34:23

Dolegliwości po usunięciu brodawczaka piersi

Miałam 2 razy usuwanego brodawczaka wewnątrzprzewodowego piersi. Od kilku lat mam wyciek surowiczo-mleczny z tej piersi, który w rozmazie daje tylko jakieś masy białkowe, makrofagi i granulocyty. Jednocześnie tylko w tej piersi zmagam się z mastopatią. Ostatnio w usg wyszła też torbiel z wyroślami wewnątrz na godz 9 czyli obok wcześniejszych brodawczaków (w usg wyrośla wewnątrz torbieli dają biały obraz). Ponadto po uniesieniu ręki na spodzie piersi pojawia się zagłębienie, dołek na skórze, który zanika po opuszczeniu ręki, występuje też asymetria piersi. Poza tym odczuwam ból tej piersi i pachy i to nie tylko przed miesiączką ale ciągle.
Lekarz twierdzi, że nie ma to żadnego znaczenia. Czy oby na pewno? Zaleca kontrole co 6 miesięcy. Czy te dolegliwości mogą wskazywać, że coś się dzieje, czy czekać i kontrolować wg zaleceń?

 

Odpowiedź:

 

Zgodnie z moją wiedzą wszelkie "wtręty" w ścianie torbieli wymagają wyjaśnienia, niekiedy po prostu wycięcia torbieli, bo to daje pewność, że pod mikroskopem obejrzało się odpowiedni fragment tkanki.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również