Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2017-07-09 09:24:53

Dozwolone zabiegi rehabilitacyjne

Oszczędzającą operację nowotworu złośliwego sutka (LCIS mammae sin), a właściwie dwie, bo była poprawka, miałam w styczniu i kwietniu 2013 roku. Od lipca 2013 biorę hormony (Nolvadex D), mam brać 5 lat.
Problem polega na tym, że mam duże kłopoty ze zwyrodnieniem kręgosłupa. Lat mam 78, a chociaż ratunkiem jest rehabilitacja, to z powodu raka nie mogą u mnie stosować fizykoterapii (prądy, laser, ultradźwięki, pole itd.) Nikt nie może udzielić mi odpowiedzi, co dokładnie mogę stosować. Onkolog odsyła do rehabilitanta, rehabilitant do onkologa. Bardzo proszę o wyjaśnienie. Czekam na sanatorium i jest to dla mnie bardzo ważne. Czy mogę brać kąpiele? Bicz szkocki, masaż podwodny, krioterapię? Obecnie lekarz rehabilitacji przepisuje mi tylko masaż ręczny i ćwiczenia w UGUL, moje pytanie jest: czy może być stosowane coś jeszcze? Może w ograniczonym zakresie?

 

Odpowiedź:

 

Jeżeli rzeczywiście rozpoznano u Pani tylko LCIS, to nie rozumiem w pełni ograniczeń. Zgodnie z moją wiedzą może Pani mieć różne zabiegi z wyłączeniem lasera, ultradźwięków i pola magnetycznego.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również