Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2017-07-24 13:45:50

Złe samopoczucie po chemioterapii

Moja znajoma (48 lat) jest po operacyjnym usunięciu guza z piersi oraz węzłów, aktualnie jest po dwóch cyklach chemii "czerwonej".
Moje pytanie dotyczy jej samopoczucia, otóż jest bardzo słaba, nie może jeść, ból w buzi, ból wnętrzności, temperatura podwyższona, nawet mówienie ją męczy, bardzo częste silne bóle podbrzusza jakby ktoś skręcał na siłę jelito. Lekarz pierwszego kontaktu stwierdził grzybicę, ale martwię się co do tych boleści.
Proszę o poradę, będę bardzo wdzięczna za jakąkolwiek wskazówkę.

 

Odpowiedź:

 

Dolegliwości mogą wynikać z infekcji grzybiczej, ale jeśli nie ustępują po rozpoczęciu leczenia, to może powinien chorą obejrzeć chirurg. No i trzeba zbadać krew - może ma gorączkę z powodu niedoboru neutrocytów, a to wymaga leczenia.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również