Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2017-07-24 13:57:45

Dozwolone zabiegi rehabilitacyjne

Mam 78 lat. Oszczędzającą operację nowotworu złośliwego sutka (LCIS mammae sin), a właściwie dwie, bo była poprawka, miałam w styczniu i kwietniu 2013 roku. Od lipca 2013 biorę hormony (Nolvadex D), mam brać 5 lat.
Problem polega na tym, że mam duże kłopoty ze zwyrodnieniem kręgosłupa. Ratunkiem jest rehabilitacja, ale z powodu raka nie mogą u mnie stosować fizykoterapii (prądy, laser, ultradźwięki, pole itd.). Nikt nie może udzielić mi odpowiedzi, co dokładnie mogę stosować. Onkolog odsyła do rehabilitanta, rehabilitant do onkologa.
Bardzo proszę o wyjaśnienie. Czekam na sanatorium i jest to dla mnie bardzo ważne. Czy mogę brać kąpiele? Bicz szkocki, masaż podwodny, krioterapię? Obecnie lekarz rehabilitacji przepisuje mi tylko masaż ręczny i ćwiczenia w UGUL,
Moje pytanie jest: czy może być stosowane coś jeszcze? Może w ograniczonym zakresie?
 

 

Odpowiedź:

 

W Pani przypadku, jak i u innych Pań z podobnym pytaniem, zawsze polecam konsultacje z rehabilitantem, który będzie w stanie dobrać Pani zestaw ćwiczeń indywidualnych. Jest to forma rehabilitacji, która może Pani stosować, a przy odpowiednim doborze często daje najlepsze rezultaty.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również