Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2017-08-05 10:28:43

Skutki uboczne chemioterapii

Dziś mam pytanie dotyczące wyniku markerów Ca 15-3 z wynikiem 17,5 gdzie norma to mniej niż 25.0. Moje pytanie brzmi czy jest się czym cieszyć, bo wyczytałam, że dotyczy to tylko piersi a nie organizmu...i nie wiem czy to raczysko gdzieś siedzi dalej czy nie i jakie wykonać badanie by sprawdzić. PET-a nie chcą mi zrobić. bo ponoć się nie kwalifikuję, bo jestem w trakcie leczenia.
Dziś zaniepokoił mnie wynik IG, który wynosi 0,07 gdzie norma to 0,00-0,04. Jest to jakieś zakażenie związane ze szpikiem kostnym i boje się, że to przerzuty.
Taxol 4. dziś podany z dexamethasonem, zofranem i coś w rodzaju ranigastu. Zrezygnowali z clemstinu, bo po nim nastąpiła silna reakcja alergiczna!
Dodam, że mam wysuszone wszystkie śluzówki łącznie z dolnymi. Tuż po chemii kluska w gardle, palenie, pieczenie w przełyku aż do żołądka...potem jakby język poparzony, problem by jeść..kefir złagadza to troszkę i ranigast...uczucie jest takie jakby coś wychodziło mi w kierunku przełyku..
Czy to może być związane z tym IG?
Proszę o odpowiedź czy powinnam się bać.
 

 

Odpowiedź:

 

Uważam, że pilnie powinna Pani skontaktować się z onkopsychologiem.
Ze szkoły pamiętam, że 17,5 < 25,0. Badanie PET w przypadku raka piersi robi się tylko w wyjątkowych przypadkach. Pani obecnie nie jest wyjątkowym przypadkiem i życzę, żeby nigdy Pani takim nie była.
Nie wiem czego dotyczy wynik IG, ani kto powiedział Pani o zakażeniu związanym ze szpikiem.
Rozumiem, że jest Pani w stresie i na pewno potrzebne są leki osłaniające żołądek, a może także jakieś uspokajające, ale mam nieodparte wrażenie, że większość objawów generuje Pani sama poprzez brak zaufania do lekarza prowadzącego. Gdyby o wszystkich opisanych objawach powiedziała Pani w czasie ostatniego kursu chemioterapii, dziś byłaby Pani w znacznie lepszej formie i fizycznej i psychicznej.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...