Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2017-08-17 09:00:04

Wysoki poziom estradiolu

Rak hormonozależny G1, receptory po 50%, 4 mm, bez przerzutów, KI67 - 10% - radioterapia zakończona, aktualnie 3 miesiąc na nolvadeksie. W dniu spodziewanego okresu plamienie (11 czerwca - 6 dni), w dniu owulacji krwawienie 27 czerwca - 3 dni), zlecono hormony.
Estradiol w dniu 19 lipca wynosi 807 pg/ml. Martwi mnie jego wysokość, czy powinnam podjąć jakieś kroki w związku z tym? Jeśli chodzi o dietę i styl życia, nie powinien wpływać poza stresem na ew. wysokość etsradiolu. Bez cukrów, smażenia, prawie mięsa - generalnie warzywa i owoce. Nie bardzo mogę dietą zbijać jego wysokość. Czy poziom estradiolu mógł podnieść się po zastosowaniu tamoksifenu (pierwszy raz miałam krwawienia w środku cyklu) i czy to się może unormować ?

 

Odpowiedź:

 

W czasie leczenia Nolvadexem mogą występować różne wahania poziomu hormonów.
Zamiast samodzielnie planować sobie badania powinna Pani pilnie porozumieć się z ginekologiem, który po badaniu zleci przede wszystkim USG przezpochwowe, żeby poznać przyczynę dodatkowego krwawienia/plamienia. Proszę nie zapomnieć o poinformowaniu lekarza o przyjmowaniu Nolvadexu.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2022-05-20 09:53:19

    Graviola

    Mam pytanie odnośnie suplementu diety Graviola. Czy można i warto stosować (w jakiej formie najlepiej)? Czy nie wchodzi w...
  • Avatar

    2022-04-22 09:55:22

    Tamoxifen a kozieradka

    Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...
  • Avatar

    2022-04-10 11:48:00

    Aromek a Proursan

    Jestem w czasie hormonalnego leczenia uzupełniającego raka piersi. Mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leku...