Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2017-09-11 10:10:53

Dolegliwości w okolicy obojczyka

Jestem ponad 4 lata po zabiegu oszczędzającym, chemioterapii i radioterapii (również nadobojczykowej ze względu na mikroprzerzut do wartownika - tylko (albo aż) ten węzeł zajęty.
Rak wysoce hormonozależny - leczenie tamoxifenem.
Rok temu miałam robiony PET ( bez zmian). Od ok. 2 tyg. mam dziwne uczucie ciągnięcia od obojczyka aż po tył głowy. Odczuwam dodatkowo czasami "tarcie, chrupanie" przy przekręcaniu szyi w stronę, która była naświetlana. Lekarz sugerował, że mogą to być skutki radioterapii - zwłóknienia mięśnia obojczykowo-sutkowego. Czy jest taka możliwość?

 

Odpowiedź:

 

Proponuję wykonać USG tej okolicy, ale takie objawy mogą niekiedy występować ze względu na działanie radioterapii - zwłóknienie tkanek.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2020-11-22 17:48:31

    Osłonięcie głowy w czasie radioterapii

    W czerwcu 2020 roku zdiagnozowano u mnie nowotwór złośliwy piersi lewej (NST st 3), hormonozależny. W jednym...
  • Avatar

    2020-11-22 17:44:08

    Interpretacja przypadku - cd.

      Kontynuacja pytania "Interpretacja przypadku" z 28 października 2020 r.   Wczoraj...
  • Avatar

    2020-11-17 21:49:42

    Czy konieczna jest radioterapia

    Po pierwszej ciąży miałam zmianę na lewej piersi na usg wyglądała łagodnie. Zalecono olej z wiesiołka, zmiana zniknęła. Po...