Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2017-09-28 10:26:53

Bóle kręgosłupa podczas chemioterapii

W czerwcu br. stwierdzono u mnie raka piersi. Chemię biało-czerwoną przyjęłam 7.09 i kolejne mam wyznaczone co trzy tygodnie. Po zakończeniu chemii mam być skierowana na zabieg mastektomii.
Od wielu lat mam wypukliny w kręgosłupie. Czasami dawały znać o sobie ale zdarzało to się rzadko. Od kilku dni bóle kręgosłupa są codziennie i bardzo bolesne. Ból jest pulsujący i zatyka mi dech. Dodam, że dotychczas miałam przepisany lek Tolperis przez neurologa. Używałam go bardzo rzadko i był skuteczny. Teraz niestety nie pomaga.
Ostatni rtg kręgosłupa szyjnego był wykonany 17.09.2013 r. gdzie stwierdzono umiarkowanie niższy krążek m-k C5/C6. Minimalnie niższy krążek m-k C6/C7. Drobne zmiany zwyrodnieniowe na przednio-dolnej krawędzi C5 i przednio-górnej C6 z delikatnym tworzącym się mostkiem kostnym. Wyostrzenie w kierunku kanału tylno-dolnej krawędzi C5.
Natomiast RM kręgosłupa lędźwiowego był zrobiony 27.09.2009 r. gdzie stwierdzono: wysepka tłuszczowa w obrębie trzonu L5 - 8 mm. Nieduże podwięzadłowe wypukliny tylne centralne na poziomie L4-5 i L5-S1 nieznaczne zwężone otwory międzykręgowe. Zmiany zwyrodnieniowe w stawach międzykręgowych.
Dodam, że jestem od 1983 r. na rencie inwalidzkiej z powodu dekortykacji płuca prawego i resekcji dwóch żeber. Z tego powodu mam lekką niewydolność oddechową i skrzywienie kręgosłupa.

Moje pytanie brzmi: Czy chemia ma wpływ na bóle kręgosłupa? I co mogę zrobić w tej sytuacji?

 

Odpowiedź:


Przede wszystkim trzeba pilnie wykonać scyntygrafię układu kostnego, żeby wiedzieć, czy bóle kostne to skutek zmian zwyrodnieniowych, przebytej operacji klatki piersiowej, czy przerzuty raka piersi.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również