Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2017-12-03 07:00:00

Eksperci radzą jak wybrać najlepsze miejsce do leczenia raka

Pacjenci z rozpoznanym nowotworem, tuż po postawieniu diagnozy czują się zagubieni. Nie wiedzą, jaki wybrać ośrodek, w którym przejdą leczenie. To trudna decyzja, zwłaszcza, że w grę wchodzi walka o życie. 

Eksperci radzą jak wybrać najlepsze miejsce do leczenia raka

Eksperci radzą jak wybrać najlepsze miejsce do leczenia raka

Zdaniem dr Andrzeja Wojcieszka z Instytutu Onkologii w Gliwicach pacjent powinien wybrać lecznicę, która stawia na dobrą diagnostykę, a niekoniecznie na tempo przeprowadzenia zabiegu. Jak wyjaśnia, czas jest ważny, jednak dokładna diagnostyka to podstawa przy wyborze metody leczenia.


Z kolei dr Maciej Pysz z Beskidzkiego Centrum Onkologii zaznacza, że leczenie powinno odbywać się w specjalistycznym ośrodku o profilu onkologicznym, ponieważ tam pracują lekarze, którzy mają w dziedzinie chorób nowotworowych większe doświadczenie.


Eksperci radzą też, by postawić na ośrodek pełnoprofilowy, czyli taki, w którym obok pełnej diagnostyki jest również radioterapia i chirurgia onkologiczna. To daje większe szanse na kompleksową opiekę.


Specjaliści podkreślają również, że wybór ośrodka zależy też od rodzaju nowotworu. Zwłaszcza przy rzadszych nowotworach liczy się to, kto ma doświadczenie w ich leczeniu. Nie bez znaczenia jest też zaufanie do lekarza, zwłaszcza wówczas, jeśli to jego zdaniem kierujemy się wybierając lecznicę. 


Więcej: wyborcza.pl 

źródło: www.rynekzdrowia.pl
poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Forum

 • blankaIn (offline)

   

  Avatar

  2017-12-03 12:01:26
   

  Dokładnie tak jest, wizyta u profesora to wydatek ok 300zł - jak pogadasz 10 minut to jest dobrze, a ludzie przyjeżdżają z całej Polski i odchodzą praktycznie z niczym.
 • dziubas (offline)

   

  Avatar

  2017-12-03 12:16:14
   

  słyszałam o takim profesorze, który jest także w kontakcie telefonicznym ze swoimi pacjentami!
 • Al_la (offline)

   

  Avatar

  • Wspiera Amazonki.net

  2017-12-03 22:35:51
   

  Jestem "owocem" młodej lekarki i sobie chwalę. Na pierwszej wizycie miałam wrażenie, że wiekowo mogłaby być moją córką. Byłam trochę zdziwiona, że bez żadnego uzgodnienia ze "starszyzną" od razu...

Poczytaj również