Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2018-01-19 19:37:58

Jakie powinno być zastosowane dalsze leczenie - cd.

 

Kontynuacja pytania "Jakie powinno być zastosowane leczenie" z 17 stycznia 2018 r.

 

Dziękuję Pani Doktor za odpowiedź.
Dopytuję o tą chemioterapię, ponieważ boję się, że ten rak mógł się rozsiać. We wrześniu biopsja go nie wykazała a jak jest w stopniu G2 to z pewnością już był. W grudniu kwadrantektomia bo miał być brodawczak, więc znowu dłubanie w tym ognisku. Myślałam, że już ze względu na to można by tą chemię zastosować. Dzisiaj dopytałam lekarza, węzły mają być zbadane podczas operacji, no ale konsylium jest przed operacją to jak obiektywnie mogą ułożyć plan leczenia skoro nie wiadomo czy węzły nie są zajęte?
Opiszę jeszcze jak wygląda sytuacja w mammografii i usg.
Mammografia: Stan po usunięciu brodawczaka piersi prawej. Obie piersi o mieszanym utkaniu. W piersi prawej w KGZ na godz.10 widoczne zagęszczenie miąższu o nieregularnych granicach śr. ok. 30 mm. W piersi lewej zmian podejrzanych nie stwierdzam.
USG: W piersi prawej RT 10 2c widoczna zmiana hypoechogenna o nieregularnych zatartych granicach o wym. 24 x 12 mm odpowiada zmianie widocznej w MMG. W piersi lewej zmian podejrzanych nie stwierdzam. Doły pachowe bez cech lymphadenopatii.
Konieczna weryfikacja zmiany w CB? co to znaczy?
Birads 6 (rozpoznanie zmiany złośliwej ustalono na podst. badania mikroskopowego).

I właśnie ta zmiana była niebieska w usg. Czy to może wskazywać na ognisko raka skoro zrazikowy to może być wieloogniskowy? Czy może jednak blizna?

 

Odpowiedź:

 

"Konieczna weryfikacja zmiany w CB? co to znaczy?"
To oznacza konieczność zrobienia biopsji gruboigłowej z podejrzanej zmiany. Może to być drugie ognisko raka zrazikowego, ale bez biopsji niczego się nie dowiemy.


 

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...