Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2018-02-11 08:53:34

Jakie powinno być zastosowane dalsze leczenie - cd.

Kontynuacja pytania "Jakie powinno być zastosowane leczenie" z 4 lutego 2018 r.

 

Pani Doktor, dziękuję serdecznie za odpowiedź. Proszę mi wybaczyć, że nie potrafię odpuścić tego tematu i jeszcze raz muszę zagłębić się w kwestię podawania kwasu zolendronowego, ale nie mogę spać spokojnie nie będąc pewną, że mama nie pozostanie bez ochrony na kości.
Wiem, że kwas można podawać co 3 miesiące, jednakże w karcie wypisu mamy nie ma informacji o zmianie rytmu podawania kwasu zolendronowego i dacie zgłoszenia się na kolejny wlew. W tej sytuacji, gdyby taka informacja była, byłabym spokojna. Jest jednak informacja cyt. ,,Biorac pod uwagę objawy polineuropatii, zmęczenie chorej i utrzymujące się cechy stabilizacji choroby, aktualnie zakończono chemioterapię paliatywną oraz terapię wspomagającą kwasem zolendronowym’’. Dodam, że mama kwas tolerowała dobrze.
Bardzo proszę o odpowiedź, czy kwas powinien być kontynuowany. Niestety nie mogłam być razem z mamą na ostatniej wizycie i stąd te wątpliwości, które dodatkowo pogłębił fakt, że nie znamy przypadku, w którym przy przerzutach do kości i dobrej tolerancji leku zaprzestano stosowania kwasu (polineuropatia po taksanach). Nie wiem, czy powinnam ,,walczyć” o podania kwasu dla mamy.

 

Odpowiedź:

 

Proponuję wybranie się na rozmowę do lekarza prowadzącego. Może zachodzi obawa przed spowodowaniem martwicy żuchwy, która zdarza się przy dłuższym stosowaniu bifosfonianów.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również