rozmiar czcionki

|

|

drukuj

|

Spotkanie informacyjne w ramach Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi w radomskim Urzędzie Miasta

Pierwsze z cyklu spotkań informacyjnych dla osób w wieku produkcyjnym odbyło się w Urzędzie Miasta Radomia. Zorganizowało je Radomskie Centrum Onkologii, które realizuje Program Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi współfinansowany z funduszy unijnych. 

Spotkanie informacyjne w ramach Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi w  radomskim Urzędzie Miasta

Spotkanie informacyjne w ramach Programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi w radomskim Urzędzie Miasta

Na spotkanie przyszło 65 osób zainteresowanych bezpłatnymi badaniami profilaktycznymi wykonywanymi w ramach tego programu.
Prof. dr hab. n. med. Tadeusz Pieńkowski, dyrektor medyczny szpitala onkologicznego na Wacynie, opowiadał o zagrożeniach tego typu nowotworami. Na raka regionu głowy i szyi 5 razy częściej chorują mężczyźni niż kobiety. Zagrożenie znacznie wzrasta po 50-tym roku życia. Najczęściej chorują osoby palące i nadużywające alkoholu. Dużym zagrożeniem jest także zakażenie wirusem HPV, czyli brodawczaka ludzkiego. W drugiej części spotkania dr Barbara Czerska -Pieńkowska, terapeuta prowadziła warsztat pt. „jak żyć z chorobą nowotworową”.
Program profilaktyki jest realizowany wspólnie z Mazowieckiem Porozumieniem Pracodawców Ochrony Zdrowia i Mazowieckim Szpitalem Bródnowskim w Warszawie. Do współpracy przy tym programie zgłosiły się 73 przychodnie, w tym ponad 30 z Radomia i okolic. Diagnostyka ma objąć 10 tysięcy pacjentów w wieku 40-65 lat z województw mazowieckiego, świętokrzyskiego, podlaskiego i lubelskiego.

Więcej informacji o tym programie na stronie www.profilaktyka-nowotworów.pl


Kolejne spotkania informacyjne odbędą się w marcu, kwietniu i w maju.
  

poleć znajomemu drukuj

Poczytaj również

  • Avatar

    2022-11-06 08:50:50

    Interpretacja USG piersi

    Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
  • Avatar

    2022-11-05 10:59:10

    Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

    Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
  • Avatar

    2022-11-05 10:55:28

    Interpretacja przypadku

    Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...