Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2018-04-22 14:16:40

Krwawienie podczas hormonoterapii

Od 6 marca biorę Tamoxifen w dawce 20 mg. Zawsze dość regularnie miesiączkowałam. Przed rozpoczęciem brania leku byłam u ginekologa i miałam USG – było w porządku. Odkąd biorę Tamoxifen okres jest zdecydowanie mniej obfity i pojawił się w 18 dniu cyklu. Teraz w 9 dniu kolejnego cyklu pojawiło się niewielkie plamienie. W ulotce leku w działaniach niepożądanych jest napisane, że bardzo często, częściej niż u 1 na 10 osób mogą się pojawiać m.in. krwawienia z dróg rodnych. Jednocześnie jest także napisane, że należy niezwłocznie poinformować lekarza jeśli pojawią się nietypowe krwawienia z pochwy, bo może to oznaczać, że doszło do zmian endometrium.
Czy powinnam się niepokoić i iść ponownie do lekarza, czy jeszcze poobserwować?

 

Odpowiedź:

 

Jest mało prawdopodobne, że krwawienie czy plamienie jest skutkiem przerostu endometrium z powodu tamoksyfenu, ale trzeba powtórzyć USG przezpochwowe.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2020-01-18 11:25:09

    Problem z wykonaniem biopsji

    Mojej mamie na usg wyszedł nowotwór zakwalifikowany jako BIRADS 4 określony jako nieregularne zagęszczenie....
  • Avatar

    2020-01-15 12:05:24

    Refundacja Rybocyklibu

    Rak zrazikowy, ER 100%, PR brak, Her ujemny, Ki67 10%, Luminalny B, węzły czyste, wątroba też, guz duży 4 cm i naciek w...
  • Avatar

    2020-01-10 12:31:31

    Podniesienie poziomu neutrofili

    Chciałam się zapytać, czy w przypadku spadku neutrofili po pierwszej chemioterapii do poziomu 0,8 i przełożeniu chemii na...