Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2018-05-06 11:49:31

Leczenie rozsianego raka piersi

Mam 40 lat, mam przerzutowy rak piersi, mieszkam w UK. W styczniu dostałam gorączki i na drugi dzień zniknęła mi prawa pierś jakby coś wciągnęło ją do środka. Ropa z krwią. W szpitalu podejrzenie, że to jakieś ukąszenie owada i potężna infekcja.
Po badaniu CT scan (radioaktywna glukoza) wynik: przerzutowy rak piersi. Zmiana w płucach, zmiana w kościach, w wątrobie guz 35 mm. Guz w piersi rozlany bez widocznej masy.
Biopsja cienkoigłowa nic nie wykazała.
Biopsja gruboiglowa: HER2 3+, ER 8/8, PR 2/8.
Leczenie: 6 sesji pertuzumab, trastuzumab i docetaksel. Aktualnie w poniedziałek przyjęłam nr 4.
W piątek 27/04/2018 miałam spotkanie z onkologiem.
Wynik CT skanu: Zmiany w kościach i płucach prawie zniknęły. Zmiana w piersi się zmniejszyła, guz w wątrobie ma tą samą średnicę, lecz zmieniła się struktura jądra - według onkologa guz jest martwy w środku. Po 6 cyklach pertuzumab, trastuzumab i docetaksel mam mieć zamontowany port i dalej przyjmować pertuzumab i trastuzumab co 3 tygodnie do końca życia i co trzy miesiące echo serca. "Twój rak jest nieuleczalny i możemy go tylko troszkę kontrolować". Mojej zniekształconej piersi nie będą operować.
Prosze mi powiedzieć jakie leczenie byłoby dla mnie najlepsze. Czy są wymagane bezterminowe wlewy pertuzumabu, trastuzumabu, czy jest jakaś alternatywa?

 

Odpowiedź:

 

Należy cieszyć się z dobrej odpowiedzi na leczenie.
Prowadzi się je bardzo długo. Gdyby doszło do pogorszenia, to mogłaby pani pewnie dalej przyjmować trastuzumab (i pertuzumab), a do nich dostać jeszcze inną chemioterapię lub hormonoterapię. Gdyby z powodu działań niepożądanych trzeba było przerwać immunoterapię, to może zamiast niej dostałaby Pani lapatynib. Powodzenia.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-05-20 09:53:19

  Graviola

  Mam pytanie odnośnie suplementu diety Graviola. Czy można i warto stosować (w jakiej formie najlepiej)? Czy nie wchodzi w...
 • Avatar

  2022-04-22 09:55:22

  Tamoxifen a kozieradka

  Cztery lata temu miałam operację usunięcia raka piersi. Był to rak hormonozależny. Aktualnie biorę Tamoxifen. Mam problem z...
 • Avatar

  2022-04-10 11:48:00

  Aromek a Proursan

  Jestem w czasie hormonalnego leczenia uzupełniającego raka piersi. Mam pytanie dotyczące jednoczesnego stosowania leku...