Mam 59 lat, jestem po mastektomii piersi lewej (Her2 +3, Er 10%, Pr 0%) i usunięciu węzłów chłonnych (3 zajęte na 13) w 2015 r. oraz po leczeniu: 4 AC, 12 PXL i 12 Herceptyn (bez radioterapii), które zakończyłam w maju 2017 r. Od ponad roku biorę Atrozol, który spowodował zwiększone bóle reumatyczno-stawowe, a od kilku miesięcy - szczególnie w odcinku lędźwiowym kręgosłupa.
W marcu br. miałam scyntygrafię kości, która wykazała pojedyncze ognisko wzmożonego gromadzenia znacznika w trzonie kręgu L4. W kwietniu miałam zrobione badanie FDG PET-CT, z następującym wynikiem dot. układu kostnego: "Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze kręgosłupa z tendencją do tworzenia mostów kostnych. W wyroślu kostnym trzonu L4 wzmożony metabolizm 18F-FDG, SUV max 5,4. Zmiany zwyrodnieniowe prawego stawu krzyżowo-biodrowego ze śladowym metabolizmem 18F-FDG, SUV max 1,4. Kościec bez destrukcji, bez ognisk wzmożonego metabolizmu 18F-FDG typowych dla zmian przerzutowych".
Biorąc pod uwagę opisy powyższych badań i niemijające bóle kręgosłupa wnioskuję, że mogę mieć jakiś stan zapalny w lędźwiach. Ponieważ wyznaczoną wizytę do lekarza prowadzącego mam dopiero za 3 miesiące, proszę o informację:
1. do jakiego specjalisty powinnam poprosić o skierowanie: do reumatologa, neurologa , czy ortopedy?
2. po jakim czasie od scyntygrafii i PET mogę bez szkody dla organizmu zrobić densytometrię kości i ewentualnie rtg (gdyby zlecił mi specjalista)
3. czy należy robić przerwy (np.miesięczne) w przyjmowaniu wapnia, który biorę codziennie w dawce 1000 mg?