Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2018-07-18 09:36:17

Jakie powinno być zastosowane leczenie

Dzisiaj dostałem wyniki histopatologii i rtg klatki piersiowej mojej mamy. Moja mama ma trzy zmiany w prawej piersi. Z mammografii wynika, że dwie złośliwe, jedna nie. Prosiłbym o interpretację i napisanie jakie są możliwości leczenia i prognozy. Czy są jakieś skuteczne terapie i leki, które nie są refundowane a warto zastosować? Chciałbym wiedzieć naprawdę wszystko. Z jakimi lekarzami warto jeszcze wynik skonsultować? Mogę tylko dopisać, że mama miała robione jeszcze USG jamy brzusznej i miednicy i tam jest czysto. Co do węzłów to mama miała robioną mammografię i napisane jest, że węzły dolne pachowe bez zmian. Natomiast dzień wcześniej miała USG i tam napisane jest, że w pasze prawej węzeł z pogrubiałą korą do 4,5 mm - wsk. BAC.
To jest wynik mammografii:
https://prnt.sc/k71yyx
Wyniki histopatologii:
https://prnt.sc/k71u6p
Wyniki RTG płuc:
https://prnt.sc/k71uui

 

Odpowiedź:

 

Sądzę, że lekarze mogą zdecydować o wykonaniu biopsji węzła pachowego, albo zakwalifikowaniu mamy od razu do operacji piersi i węzłów chłonnych. Skoro nie wykonano biopsji zmiany w piersi opisanej jako BIRADS0 (to nie znaczy, że zmiana jest łagodna, tylko że wymaga dalszej diagnostyki), to najpewniej rozważają odjęcie całej piersi. O planie dalszego postępowania będzie można rozmawiać po uzyskaniu ostatecznego wyniku badania po operacji. Na pewno będzie hormonoterapia.
Na pewno zbierze się konsylium, które zdecyduje o kolejnych krokach, więc chyba nie ma potrzeby poszukiwania innego lekarza.

Można ewentualnie zapytać o udział w badaniu klinicznym, np połączenie
terapii hormonalnej z innym lekiem.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-06-30 17:46:14

  Badania kliniczne

  Rozpoznanie: Wieloogniskowy nowotwór złośliwy piersi lewej cT3 c N3a st. IIIC, podtyp luminalny, HER- 2...
 • Avatar

  2022-06-16 09:04:47

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Moje rozpoznanie to: rak NST, G3, lum-B Her2 (-) KI6790%, cT2N1M0. Wstępnie zakwalifikowano do leczenia neoadiuwantowego...
 • Avatar

  2022-06-13 10:35:16

  Obrzęk twarzy

  Jestem po mastektomii. Mój problem polega na obrzęku twarzy, od ponad 2 miesięcy mam opuchniętą twarz. Na początku...