Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2018-08-04 11:55:40

Interpretacja wyników badań piersi - cd.

 

Kontynuacja pytania "Interpretacja wyników badań piersi" z 2 sierpnia 2018 r

Zmiana w piersi pojawiła się 15 lat temu, od tamtej pory powiększyła się do ok. 5 cm, piersi mam bardzo małe. Lekarze zawsze zwracali uwagę, że jestem jeszcze młoda i nie rodziłam dzieci. 1,5 roku temu urodziłam dzieci i chciałabym usunąć te zmiany. Jednak będąc u lekarza w Wieliszewie uzyskałam informację, że to nie jest zmiana, którą można usunąć na NFZ, i zlecono mi kontrolę co pół roku. Jednak boję się, że ta zmiana może w każdej chwili zmienić się. Zdarza się, że odczuwam w piersi i pod pachą klucie, szczypanie.
Wyniki biopsji, mammografii i usg wykonywałam w styczniu tego roku. Jeśli mogę to proszę o informację do jakiego szpitala mogę się zgłosić, z którego znowu nie zostanę odesłana. I czy taka zmiana może zezłośliwieć?
.

 

 

 

 

Odpowiedź:

 

Ok. 2% podobnych zmian może transformować do nowotworu złośliwego, lub od początku zawierać w sobie takie elementy.
Proponuję sprawdzić w Centrum Onkologii, szpitalu na Madalińskiego, w Międzylesiu, na Szaserów. Nie wiem dlaczego nie w Wieliszewie. Może chodzi o kolejkę, w której czekają na zabieg osoby z już potwierdzonym rakiem piersi. Potrzebne jest skierowanie od lekarza POZ do chirurga lub chirurga-onkologa.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...