Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2018-09-04 19:38:40

Portal onkologiczny zwrotnikraka.pl – baza wiedzy o nowotworach

Internet stał się w ostatnich latach podstawowym źródłem informacji, a bogactwo dostępnych treści jest przeogromne. W sieci szukamy m.in. materiałów dotyczących naszego zdrowia, profilaktyki czy leczenia groźnych chorób. Biorąc pod uwagę pesymistyczne statystyki i prognozy dotyczące wzrostu liczby nowych zachorowań na nowotwory złośliwe, nie dziwi fakt, iż onkologia stanowi obszar, który cieszy się w Internecie dużym zainteresowaniem.

Nowoczesna opieka nad pacjentem onkologicznym opiera się na zaangażowaniu zespołu profesjonalistów, w skład którego wchodzą specjaliści z dziedzin genetyki, radioterapii, onkologii klinicznej, psychologii, rehabilitacji i żywienia. Onkologia XXI wieku cechuje się interdyscyplinarnym i holistycznym podejściem do Pacjenta, dlatego wymaga od lekarzy wiedzy, zaangażowania i empatii. Z drugiej strony, aby leczenie raka okazało się skuteczne – potrzebne jest zaangażowanie w proces zdrowienia także samego pacjenta. Dobrze jest, aby został on wyposażony w podstawową i rzetelną wiedzę, dzięki której stanie się partnerem w procesie planowania swojego leczenia.

Odpowiedzią na potrzebę Pacjentów onkologicznych na dostęp do rzetelnej, aktualnej i przystępnie podanej wiedzy o nowotworach było stworzenie portalu onkologicznego zwrotnikraka.pl. Serwis powstał w 2012 roku i stanowi obszerną bazę wiedzy poświęconą profilaktyce, diagnostyce i leczeniu raka. Portal zwrotnikraka.pl dostarcza informacji dotyczących najnowszych doniesień z zakresu onkologii, udziela wsparcia informacyjnego dla chorych na raka oraz promuje zdrowy tryb życia, profilaktykę i psychoonkologię. Ważnym komponentem portalu jest moderowane forum onkologiczne oraz kanał w mediach społecznościowych, wokół którego skupiła się duża i aktywna grupa pacjentów onkologicznych.

Użytkownicy odwiedzający serwis onkologiczny zwrotnikraka.pl znajdą na nim informacje dotyczące objawów i wykrywania poszczególnych nowotworów takich jak: rak piersi, rak płuca, rak jelita grubego, nowotwory układu pokarmowego, nowotwory ginekologiczne, dane dotyczące nowych metod leczenia nowotworów (chemioterapia, radioterapia, leczenie celowane, immunoterapia raka), terapii wspomagającej (niwelowanie bólu nowotworowego, wsparcie żywieniowe, zapobieganie skutkom ubocznym) oraz porady dotyczące sfery emocjonalnej i duchowej.
Dziennikarze pracujący dla portalu onkologicznego zwrotnikraka.pl prowadzą również dział Centrum Prasowe, w ramach którego publikowane są najświeższe doniesienia dotyczące aktualnych konferencji onkologicznych, warsztatów i kampanii onkologicznych. Z serwisem współpracują eksperci wielu dziedzin oraz lekarze, co zapewnia wysoki poziom merytoryczny publikowanych materiałów. Siedziba portalu zwrotnikraka.pl mieści się w Poznaniu, a redaktorem naczelnym serwisu jest Jarosław Gośliński.
Więcej informacji pod adresem www.zwrotnikraka.pl
   

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Autor

Zwrotnik raka

Forum

 • Maria74 (offline)

   

  Avatar

  2018-09-05 08:18:59
   

  Znam portal onkologiczny zwrotnikraka.pl - stanowi cenne źródło wiedzy dla mnie i moich bliskich. Zwrotnik Raka oraz Wasze forum onkologiczne dla Amazonek bardzo mi pomogły w trakcie leczenia. Wied...
 • julia1304 (offline)

   

  Avatar

  2022-06-08 11:34:26
   

  A useful information website. Play friday night funkin game when you have free time

Poczytaj również

 • Avatar

  2022-11-06 08:50:50

  Interpretacja USG piersi

  Mam 49 lat. Proszę o interpretację wyniku usg: Piersi o budowie gruczolowo-tluszczowej. W piersi lewej na godz. 1. w tylnej...
 • Avatar

  2022-11-05 10:59:10

  Jaka powinna być zastosowana hormonoterapia

  Mam 66 lat. 6 lat temu zdiagnozowano u mnie raka piersi. Przeszłam mastektomię piersi prawej z limfadenctomią węzłów...
 • Avatar

  2022-11-05 10:55:28

  Interpretacja przypadku

  Invasive breast carcinoma - invasine lobular carcinoma G2, E-kadheryna (-), ER (+) 5/8, PR (+) 5/8, HER-2: 0 odczyn ujemny,...