Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2019-02-01 12:24:18

Rozsiany rak piersi

Moja mama po raku piersi dostała przerzuty do kości, wątroby no i prawie wszędzie, Miała jeden cykl chemii czerwonej, było lepiej. Po pół roku po badaniach znowu chemia tym razem paklitaxel, który bardzo źle na nią zadziałał, po 4 cyklach przerwano chemię. Mama teraz jeden dzień czuje się lepiej, dwa dni leży i prawie nie umie chodzić. Dostała lek Megace 40mg/ml, który musi zażywać co 6 godzin.

W załączniku posyłam państwu ostatni wypis ze szpitala. Bardzo bym była wdzięczna za jakąkolwiek odpowiedź. Jest to dla mnie (nie mówiąc już o mamie) bardzo ciężka sytuacja, zaczynam myśleć żeby iść do psychologa bo już nie umiem sobie pomału dać rady. Mieszkam za granicą a lekarze na telefon nie powiedzą mi nic .

 

Odpowiedź:

 

Z uwagi na progresję choroby w trakcie chemioterapii zdecydowano o włączeniu ponownie leczenia hormonalnego. Trzeba mieć nadzieję, że trochę to poprawi jej kondycję.
Niestety najpewniej choroba weszła w stadium szybszego postępu i trzeba będzie rozważyć objęcie mamy opieką hospicjum (domowego lub stacjonarnego).
Z listu wnioskuję, że opieka psychoonkologa jest wskazana zarówno dla Pani, jak i mamy.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również