Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2019-02-08 20:34:12

Guzki w piersi

Mam 30 lat. Mieszkam w UK. Ok. miesiąc temu zaczęły pobolewać mnie piersi i wyczułam guzki. Myślałam, że wszystko uspokoi się po miesiączce, jednak problem pozostał. Dwa tygodnie temu zgłosiłam się do lekarza pierwszego kontaktu, który w badaniu palpacyjnym również wyczuł guzki, wiec skierował mnie na usg piersi. USG miałam dwa dni temu i lekarz, który wykonywał badanie stwierdził, że nie widzi żadnych guzów ani cyst, no a ewidentne coś jest! Po USG miałam konsultację z lekarzem, który też w badaniu palpacyjnym czuł guzki ale stwierdził, że skoro USG nic nie wykazało to nie ma się co martwić i kolejna wizyta za miesiąc. Dodam, że ból przypomina napływanie pokarmu do piersi.
Proszę o jakąś radę, może jakieś jeszcze badania trzeba zrobić? Bardzo się martwię, jestem mamą dwójki dzieci.

 

Odpowiedź:

 

Zmiany palpacyjne w badaniu fizykalnym nie zawsze muszą przekładać się na guzy piersi w badaniu ultrasonograficznym. Możliwe iż tkanka jest bolesna i obrzęknięta ze względu na zachodzące zmiany hormonalne. Proszę wykonać badania prolaktyny oraz badania w kierunku zaburzeń tarczycowych. W razie dalszych wątpliwości odnośnie obecności zmian podejrzanych onkologicznie należy zweryfikować gruczoł w badaniu MRI gruczołu piersiowego z kontrastem.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

 • Avatar

  2019-04-26 10:30:32

  Czy wskazane jest wykonanie biopsji

  Mam 50 lat i skłonności do torbieli. Taki jest mój ostatni wynik usg: Pierś lewa: godz.10. torbiel o śr. 7,3 mm,...
 • Avatar

  2019-04-25 10:54:35

  Jakie powinno być zastosowane leczenie

  Pacjentka po mastektomii z jednoczesną rekonstrukcją. Wynik histopatologiczny następujący: Margines tylny 0,5 cm,...
 • Avatar

  2019-04-24 15:18:24

  Ból piersi po biopsji

  6 marca miałam wykonaną biopsję gruboigłową, diagnoza rak inwazyjny NST G1, hormonozależny, HER ujemny. Przy biopsji jak...