Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2019-03-03 11:19:02

Interpretacja wyniku USG piersi

W dniu wczorajszym wykonałam kontrolne usg piersi. W 2016 r. przeszłam obustronną mastektomię z rekonstrukcją - nowotwór lewej piersi DCIS. Jestem teraz w 5 miesiącu ciąży. Zauważyłam, że na sutkach znajduję ostatnio zaschnięty, przeźroczysty/biały a raz nawet żółty płyn. Radiolog stwierdziła Pan, że to może być siara, ponieważ nie usunięto mi sutków wraz z gruczołem. Dodam, że USG w obrębie sutków nie wykazało żadnych zmian.
USG: W lp na godz. 6. w obrębie tkanki podskórnej drobna struktura niskiego echa wlk. 2 mm - jak gęsta torbiel. W obu dołach pachowych stłuszczone węzły chłonne, po st. prawej wlk. 7 x 4 mm, po lewej 10 x 5 mm - nie budzą niepokoju. BIRADS 2.
Czy powinnam się martwić, że wystąpiła taka torbiel u mnie po takim zabiegu? Czy to może być spowodowane hormonami ciążowymi i zmiana może sama się wchłonąć? Zaczynam panikować...
 

 

Odpowiedź:

 

Zmiana może odpowiadać zmianom pooperacyjnym. Jeśli ma charakter płynowy to nie jest to zmiana podejrzana onkologicznie. W razie wątpliwości proponuję usunięcie zmiany biopsją mammotomiczną lub kontrolę USG za 6 miesięcy.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również