Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2019-03-31 22:33:47

Interpretacja wyniku USG piersi

Wczoraj robiłam badanie usg piersi i oto wynik:
Piersi o utkaniu gruczołowym, w piersi prawej na godzinie 8 i 9 hypoechogeniczne ogniska, wielkości odpowiednio ok. 6 i 5 mm o gładkich zarysach, jednorodnej strukturze, bez wyraźnego wzmocnienia za tylną ścianą, o cechach zmian litych w porównaniu z badaniem poprzednim ich obraz jest stabilny. Dodatkowo w piersi prawej na godz 11, obwodowo i 3 przybrodawkowo dwa kolejne hypoechogeniczne ogniska wielkości ok 5 mm każde-print. Poza tym w piersi prawej w kwadrantach zewnętrznych pojedyncze torbiele proste wielkości do ok. 5 mm. W lewej piersi na godz 10. hypoechogeniczne ognisko wielkości 5 mm, na godz 3 przybrodawkowo owalny obszar o mieszanej echogenczności, niejodnorodnej strukturze wielkości 10 x 5 mm-print. Ponadto w piersi lewej pojedyncze torbiele wielkości ok. 5 mm. W dołach pachowych pojedyncze owalne węzły chłonne długości ok. 12 mm o zachowanej typowej zatokowej budowie.
Chcę nadmienić, że jestem po dwóch zabiegach in vitro. Czy z tego opisuje wynika coś niepokojącego, mam się czego obawiać. Jestem przerażona, proszę o pomoc.

 

Odpowiedź:


Wynik USG jest dobry tzn. takie guzki mogą się pojawiać zwłaszcza, że Pani miała zabieg in vitro gdzie jest stymulacja hormonalna.
Takie zmiany trzeba kontrolować tzn. przynajmniej 1 x w roku badanie usg.
Nie wymagają one leczenia

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również