Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2019-04-26 10:30:32

Czy wskazane jest wykonanie biopsji

Mam 50 lat i skłonności do torbieli.
Taki jest mój ostatni wynik usg:
Pierś lewa: godz.10. torbiel o śr. 7,3 mm, godz.6. ognisko bezechowe o śr. 16 mm, godz.7. podobne ognisko o śr. 8 mm. Godz.7.30 uwidoczniono owalne ognisko o śr. 14 mm o nieco zatartych granicach z obecnością licznych mikrozwapnień. Podobny obszar mikrozwapnień około godz. 2.30.
Pierś prawa: godz.12. torbiel o śr. 18,5 mm, w pobliżu liczne mikrozwapnienia. Godz. 2. 4 sąsiadujące ze sobą torbiele o śr. 19 mm, 13,5 mm, 10 mm i 7 mm. Godz. 9. torbiel o śr. 9 mm, w okolicy liczne mikrozwapnienia. Węzły niepowiększone.
Lekarza zaniepokoiło ognisko w piersi lewej godz. 7.30 oraz to obok. Wypisał kartę DILO i umówił do onkologa na za tydzień. Onkolog nic nie powiedział, skierował na mammografię. Czekam na wynik. Nadmieniam, że w ub. roku przeszłam zapalenie lewej piersi z twardym "kamieniem" w środku, bólem, zaczerwieniem piersi i gorączką. Jednocześnie z uwagi na torbiele staram się co rok robić usg, a co 2 lata mammografię. Mikrozwapnienia rozsiane pojawiły się w usg oraz mammografii w ub.roku.
Czy moje mikrozwapnienia są wskazaniem do biopsji? Onkolog nic o tym nie mówił.. a w sumie chyba chciałabym, żeby ja zrobiono.

 

Odpowiedź:

 

Niestety odpowiedź na pytanie wymaga konsultacji i badania klinicznego. W razie potrzeby zapraszam - poradnia Artvein w Gdańsku.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również