Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2019-06-01 11:53:13

Jaka powinna być zastosowana chemioterapia

Mam pytanie odnośnie wykrytego u mnie raka piersi ok. miesiąca temu. Leczenie zaczęto od operacji guzka 2,4 cm. Za niecały tydzień czeka docinka bocznego marginesu, bo jeszcze coś zostało. Po tym czeka mnie jednak chemioterapia (o czym dowiedziałam się po otrzymaniu wyników hist. pat tydzień temu), radioterapia. Po wycięciu 3 węzłów, okazało się, że w pierwszym wartowniczym znaleziono mikroprzerzut (0,4 cm), w kolejnych czysto, doktor mówił, że nie będą ruszać.
Typ nowotworu to luminalny B, her2 ujemny, Er + (90%), Pr + (10%), Ki-67 =50%. NST. G2, pT2n1a(sn). Wykonano również badania: morfologia krwi - dobra, USG jamy brzusznej - czysto, RTG klatki piersiowej, nie było przeciwwskazań do operacji.
Chciałam dowiedzieć się jakie mogą być rokowania, ryzyko nawrotu, ile cykli chemii wystarczyłoby?

 

Odpowiedź:

 

Nie napisała Pani ile ma lat i czy nadal miesiączkuje, więc nie mogę w liczbach oszacować rokowania. Ogólnie trzeba powiedzieć, że rokowanie jest dość dobre.
Możliwe, że otrzyma Pani 4 kursy chemioterapii co trzy tygodnie, lub dodatkowo jeszcze 12 kursów co tydzień. Później radioterapia i hormonoterapia.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również