Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2019-10-12 10:54:33

Czy zastosowane leczenie jest wystarczające

Kobieta lat 58. Wynik: cadherin (+), ER (-), HER -2 protein (1+), ki67(+) 20% Rozpoznanie patomorfologiczne: Carcinoma invasivum mammae (NST), pT1a, g2 (by elston and ellis), typ potrójnieujemny cT2N0M0 - stan po kwadrantektomii pT1a pTis (2019). Guz o wymiarach: 2,5 x 2,5 x 1,7 został usunięty w całości w specimenie tkankowym 9 x 7 x 3 w tym skóra 3,5 x 0,5 zorientowanym (nitki chirurgiczne) z minimalnym środkowym i górnym marginesem tkanek zdrowych szerokości odpowiednio 0,2 i 0,3, pozostałe marginesy wolne od utkania nowotworowego szerokości co najmniej 1. W obrazie mikroskopowym w obrębie guza obecne jest ognisko raka inwazyjnego 0,4 PT1a. Około 90% guza stanowi komponenta raka przewodowego mikropapilarnego in situ (DCIS).W wycinkach z poza guza obecne są liczne ogniskowe rozrosty DCIS. Usunięto węzeł wartowniczy z 3 pomocniczymi (węzły czyste).
Po operacji: chemioterapia 4ac co 3 tygodnie, radioterapia 20 naświetlań z boostem.
Czy takie leczenie jest wystarczające, może warto byłoby dodać jakąś np. "białą chemię"?
Jakie badania lekarz powinien zalecić po zastosowanym leczeniu, jesteśmy 3 tyg po radioterapii? Dziękuję za odpowiedź i przepraszam za chaotyczność (ciężko pozbierać myśli).

 

Odpowiedź:

 

Leczenie wydaje się optymalne, bo guzek był bardzo mały. W sześć miesięcy od zakończenia napromieniania należy wykonać mammografię.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również