Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2020-01-09 18:51:29

Czy można korzystać z tzw. "ruskiej bani".

W październiku 2019 roku miałam operację - mastektomia z jednoczesną rekonstrukcją (wszczepienie od razu implantu). Rak DCIS, bez żadnych inwazji, nie miałam chemii, radioterapii, żadnych hormonów. Mastektomia była leczeniem kończącym. Miałam badanie węzła wartowniczego, które wykazało, że jest ok. Wszystkie inne węzły są zachowane, nie odczuwam żadnych dolegliwości po operacji, ręka w 100 procentach taka jak była przed operacją, żadnych komplikacji.

Moje pytanie jest: czy mogę korzystać z tzw "ruskiej bani", nie jest to typowa sauna, piec ogrzewany jest drzewem, nagrzewają się kamienie i skrapla się para, temperatura nie przekracza 60 stopni Celsjusza, korzysta się z tego parę razy w ciągu popołudnia, każda sesja nie przekracza 30 minut. Dodam jeszcze, że przed operacją korzystałam z bani raz na 3, 4 miesiące, bardzo dobrze się po niej czułam i chciałabym teraz również móc z niej korzystać, rozmawiałam z rehabilitantem jeszcze będąc w szpitalu, nie miał przeciwwskazań, ale chcę się jeszcze upewnić

 

Odpowiedź:

 

Jeśli jest usunięty tylko węzeł wartownik, nie było radio i chemiterapii, występuje bardzo małe ryzyko powstania obrzęku tej kończyny. Dodatkowo, że temperatura nie należy do bardzo wysokich, wydaje mi się, że korzystanie z powyższego zabiegu nie powinno zaszkodzić ręce.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również