Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2020-06-17 11:41:52

Zmiany podczas hormonoterapii Tamoxifenem

W grudniu 2019 miałam zdiagnozowanego raka piersi prawej DCIS, mastektomia, bez radioterapii i chemioterapii. Od marca tamoxyfen.
W marcu badanie ginekologiczne i usg - żadnych zmian. Estradiol 66. Po 2 m-cach zażywania tamoxyfenu estradiol 1300 i torbiel jajnika 5 cm. Podejrzenie ziarniszczaka. Odstawiony tamoxyfen na miesiąc, czekam na kontrolne badanie.
W międzyczasie usg piersi lewej, wykryto zmianę ogniskową litą o nieregularnym kształcie. Czekam na biopsję. W grudniu w lewej piersi nic nie było.
Wszystkie badania krwi poprawne, pozostałe hormony w normie, markery w normie, żadnych nieprawidłowości.
Czy tamoxyfen mógł zrobić takie zamieszanie w moim organizmie? W ciągu 2 m-cy brania leku tak drastyczne zmiany? Czy to jest możliwe?

 

Odpowiedź:


Nie sądzę, żeby dwa miesiące terapii tamoksyfenem spowodowały powstanie zaiarniszczaka.
Zdecydowanie trzeba poczekać na wyniki badań kontrolnych.
poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również