Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2020-07-16 14:04:28

Zmiany dermatologiczne na stopach

Proszę o poradę. Jestem w trakcie leczenia skojarzonego i obecnie zażywam Lapatynib i Kapecytabinę. Skutkiem ubocznym zażywania Kapecytabiny są zmiany dermatologiczne na stopach. Tak dokładniej wygląda to jak zanokcica przy paluchach. Wał paznokciowy jest opuchnięty i ciągle coś się sączy. Moczę stopy w wodzie z szarym mydłem, stosowałam przeróżne maści (betadine, tribiotyk, maść ichtiolową) nic nie pomaga.
Czy jest może jeszcze jakiś sposób aby uporać się z tym problemem?

 

Odpowiedź:

 

Po pierwsze: koniecznie trzeba zawiadomić lekarza prowadzącego o objawach niepożądanych. Możliwe, że trzeba zmniejszyć dawkę kapecytabiny.
Po drugie: proszę kupić w aptece maść z mocznikiem. Moczenie stóp raczej nie jest dobrym pomysłem.
Bardzo dobrze sprawdza się (TO NIE JEST ŻART!) kupiona u weterynarza "Maść na wymiona".


poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również

  • Avatar

    2020-08-11 17:14:06

    Hormonoterapia a ciąża - cd.

    Kontynuacja pytania "Hormonoterapia a ciąża" z 7 sierpnia 2020 r.   Escitalopram biorę już od...
  • Avatar

    2020-08-11 17:06:21

    Usunięcie przewodów mlekowych - cd.

    Kontynuacja pytania "Usunięcie przewodów mlekowych - cd." z 7 sierpnia 2020 r.   Nie mogę...
  • Avatar

    2020-08-07 18:51:26

    Hormonoterapia a ciąża

    W kwietniu 2017 r. miałam mastektomię piersi prawej z odtworzeniem – rak hormonozależny T1c N0 M0, PR 75%, ER 90%,...