Ocena:
oceń

rozmiar czcionki

|

|

poleć

|

drukuj

|

forum

|

2020-08-17 12:12:08

Jakie powinno być zastosowane leczenie

Moja kochana mama ma zdiagnozowanego raka dwuogniskowego G2. Fragmenty raka w części o morfologii przewodowego /NST/, w części sitowatego, p63/-/, ER - PS-5 IS-3 TS-8, PR - PS-5 IS-3 TS-8, Her 2 /2+/ - FISH wynik - brak amplifikacji genu ERBB2 (HER2), Ki67 - 18%
Guzy są niestety dwa w jednej piersi i to duże (a mama badała się często i to dla nas wielki szok). Jeden ma wymiary 3 x 4 cm, drugi 1,5 x 2 cm. Pozwoliłam sobie napisać, ponieważ ze względu na wielkość guzów mimo hormonozależności zaproponowano chemię przedoperacyjną 4 x AC i 12 x paklitaksel. USG węzłów chłonnych pachowych, tomografia klatki piersiowej i scyntygrafia kości pokazały brak przerzutów.
Zastanawiam się czy to standardowe leczenie przy raku dwuogniskowym i czy skoro rak hormonozależny to czy oprócz chemii już w tej chwili nie można by też jednocześnie podać hormonów? Po jakim czasie można zaobserwować, że chemia działa?

 

Odpowiedź:

 

Decyzję o chemioterapii podjęto najpewniej dlatego, że na efekt hormonoterapii czeka się dłużej. Hormonoterapia zostanie włączona po cht i operacji. Nie stosuje się jej równocześnie z CHT.

poleć znajomemu drukuj skomentuj rss
Oceń artykuł:

Poczytaj również